Вшанування памяті жертв голодомору та політичних репресій в Ларжанському НВК

                                                                          «… Царює смерть на рідній Україні

                                                                           Чим провинилися її сини?»

                                                                                                                                                    М. Руденко

З метою  вшанування пам’яті жертв голодомору в Ларжанському НВК з 21 по 25 листопада було проведено ряд заходів, які були спрямовані на донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років.

21 листопада  для учнів 5-11 класів була проведена тематична лінійка «Минуле стукає в серця», на якій було об’явлено план роботи на тиждень та  було приспущено  державний прапор. Бібліотекарем Краснобаєвою Є.С та учнями 11 класу була організована тематичний екскурс «Трагічні уроки історії». Класними керівниками 2-11 класів були проведені інформаційні хвилинки «Голодомор мовою фактів». Вчителем історії Рудакової С.А. було організовано перегляд документальних відео- та фотоматеріалів про життя українського народу у 1932-1933 роках.

Педагогічний колектив та учні Ларжанського НВК приєдналися до Загальноукраїнської акції «Запали свічку» та загальнонаціональної хвилини мовчання на вшанування жертв геноциду Українського народу.

 

Педагог- організатор Дьякова Х.М. 

Вшанування памяті жертв Бабиного Яру

У зв'язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру у Ларжанському НВК були проведені заходи:

1.     Для учнів 7-11 класів був проведений усний журнал «Бабин Яр: без права на забуття», на якому присутні не тільки згадали про жертви війни та Голокосту, але й вшанували героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.

2.       З історією трагедії Бабиного Яру ознайомилися учні 5-6 класів на  єдиному уроці мужності з теми «Бабин Яр: символ вічної скорботи».

3.     З наголосом, що мир – це перша та необхідна умова для повноцінного дитинства, і що немає благороднішої мети у людства, ніж захистити дітей і всіх людей на Землі від війн і конфліктів пройшли уроки толерантності у 2- 6 класах.

4.      Для учнів 4-5  класів було проведено тематичні екскурсії до шкільного музею, які підготувала вчитель історії Рудакова С.А. з теми «Пам'ять про Другу Вітчизняну війну в наших родинах», отже тільки пам’ятаючи про трагедію минулої війни, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.

21 вересня в Ларжанському НВК традиційно було відзначено

День Миру.

В 1-4 класах класними керівниками були проведені   бесіди та класні години на теми: «Дружній клас- дружня країна- щаслива країна», «Ми діти мирного часу». На великій перерві  члени учнівського самоврядування «Лідер» разом з учнями молодших класів грали в рухливі ігри та розповідали про те, як важливо зберігати дружбу та мир.

Класними керівниками 5- 11 класів було проведено інформаційні хвилинки на тему «Збережімо мир в усьому світі».

Тиждень правових знань у Ларжанському НВК

З 07.04. по 11.04.  у Ларжанському НВК пройшов Тиждень правових знань. В рамках тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.

Протягом тижня були проведені інформаційні класні години «Конституційні права та обовʼязки громадян України», години спілкування  та бесіди з проблем духовно-морального та правового виховання учнівської молоді та профілактики правопорушень. Серед учнів 6-7 класів був проведений правовий брейн-ринг «Діти та їхні права». Під час заходу діти повторили основні статті конвенції про права дитини, а також вчитель правознавства Димитрова Ю.Є.  наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим. У 8-9 класах пройшла вікторина «Чи знаю я закон?». Учні дізналися, з якого віку, як і де підліток може захистити свої права та інтереси – самостійно або за допомогою законних представників.

Активну учать у проведенні Тижня права прийняв и дошкільний підрозділ Ларжанського НВК, де вчитель правознавства провела заняття з права «Про права – граючи».

Робота по формування правових відносин буде продовжуватися і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті. 

Если бы каждый человек на куске земли

                                                         своей сделал бы все, что он может,

как прекрасна была бы земля наша.

                                                                                                  А.П.Чехов

Стартовала природоохранная акция «Посади дерево»

Посильный вклад в озеленения нашего села внесли ученики 9 класса (классный руководитель Наумов Н.А.). Ребятами были посажены молодые деревья вокруг сельского стадиона.

 

Первоцветы - ключи весны

Люди всей планеты!

Не рвите первоцветы!

Пусть будет ярким мир вокруг,

Для нас природа лучший друг.

        В 3 классе прошёл экологический классный час "Первоцветы -

ключи весны", на который были приглашены ученики 2 класса. Ребята

познакомили своих гостей с видовым разнообразием первоцветов,

призывали беречь и охранять природу.

В рамках недели профориентации социальным педагогом Кузьминой Л.Т. в начальной школе  были проведены классные часы "Кем я хочу быть".

Выбор   профессии. Кем быть?

Ларжанский учебно-воспитательный комплекс посетили сотрудники Измаильского учреждения исполнения наказаний старший лейтенант внутренней службы Дяченко Анна Александровна и Шляхтицкая Ольга Васильевна, которые провели с выпускниками профориентационную работу.  Ученикам подробно рассказали о Черниговском юридическом колледже, который является базовым учебным заведением Государственной пенитенциарной службы Украины, готовящий специалистов-юристов для уголовно-исполнительной службы Украины.

     4 марта в Ларжанском УВК  прошёл вечер , посвящённый 8 марта. Учащиеся 9-11 классов приняли активное участие в организации и проведении  праздника. Конкурсная программа была насыщенной, увлекательной и интересной. 

Новогодняя ёлка в Ларжанском УВК

25, 28 и 29 декабря прошел  цикл новогодних праздников. Младшие школьники вместе со сказочными героями мультфильма «Простоквашино», Карлсоном, Бабой Ягой, Лешим и другими персонажами весело встретили  главных героев праздника – Деда Мороза и Снегурочку. Возле ёлки учащиеся весело пели песни, водили хороводы, принимали активное участие в весёлых конкурсах, играх. Каждый класс представил свой художественный номер. В 7-8 классах прошел конкурс на самого настоящего Деда Мороза и Снегурочку. Между учениками 9-11 классов был проведен новогодний КВН, на котором старшеклассники показали свое актерское мастерство и смекалку.

 

В конце праздника каждый ученик 1-4 классов получил новогодний подарок, который предоставила  директор ООО «Агропрайм Холдинг» Игнат Лариса Ивановна.

Майстерня Діда Мороза у  Ларжанському НВК

 

14 грудня у Ларжанському НВК розпочала свою роботу «Майстерня Діда Мороза». Під керівництвом педагога-організатора Дьякової Х.М.  в теплій та дружній атмосфері учні школи створюють новорічні гірлянди та інші прикраси для свят.

Тиждень права

Згідно річного плану та з метою попередження правопорушень, превентивного виховання, формування правової культури  з 07.12 по 11.12. 2015 року у Ларжанському НВК пройшов Всеукраїнський тиждень права   з метою подальшої активізації профілактичної роботи з учнівської молоддю, попередження правопорушень, превентивного виховання серед учнів школи/

                Всі класні колективи прийняли активну участь у проведенні тижня. Класними керівниками та класоводами були проведені тематичні класні години за такими тематиками:

-         Наші права і обов’язки (бесіда) – 2 кл.,

-         Я – громадянин своєї держави - 4 кл.,

-         Знати свої права – значить володіти ними (гра) – 6 кл,

-         Що значить жити у правовій державі (усний журнал) – 9 кл.,

-         Знаємо права – виконуємо обов’язки (правовий всеобуч) – 11 кл.,

-         Що ми знаємо про свої права (вікторина) – 5 кл.,

-         « Мої права»– 8 кл.

У  школі були оформлені стенди, пройшли конкурси  малюнків на тему «Я знаю свої права та обов’язки». Для  учнів 1-4 класів були проведені бесіди «Що вам відомо про права  дитини». Для учнів  5 – 6 класів був проведений конкурс малюнків та вікторина «Я знаю свої права та обов’язки». Учні 7-8 класів продивилися презентацію «Конвенція про права дитини», після якої  усвідомили: щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Для учнів 9-11 класів був організований захід з вирішення різноманітних правових життєвих ситуацій «Закон. Право. Мораль», які сприяють правовому вихованню учнів та  проведено опитування шляхом анкетування «Рівень дотримання прав людини у нашій школі». У шкільній бібліотеці була організована виставка бібліотечної полички «Ти людина, отже маєш права». Всеукраїнський тиждень правознавства закінчився загальношкільною лінійкою, на якій було відзначено переможців та призерів конкурсів, турнірів, нагороджено грамотами переможців змагань, що проводилися протягом тижня, відзначили найбільш активних його учасників.

 

У  Ларжанському НВК пройшла природоохоронна акція «Ялинка»

 

З метою активізації природоохоронної  роботи, екологічного виховання і залучення учнівської молоді до роботи по збереженню хвойних насаджень  7 грудня у Ларжанському НВК проведено шкільний етап природоохоронної очно-заочної акції «Ялинка». У  акції прийняли участь 57 робіт вихованців дошкільного підрозділу та учнів 1-4 класів,  24 роботи учнів 5-11 класів. Переважна більшість робіт виконана у номінації «Стилізована ялинка». Найактивнішими були учні 4 класу (класовод Н. Г. Лапшина), 1 класу  (класовод Т. І. Кіліян), 5 класу (класний керівник Макарова О.А.) та  дошкільний підрозділ (Мітакі Л.М.).

Казкова арт-терапія

16 листопада у Ларжанському НВК студенткою 4 курсу педагогічного факультету Ізмаїльського Державного Гуманітарного університету Шевченко Аделіною  для учнів 3 класу проведено казкову арт-терапію. Темою заняття  було «Дружба та її прояви».

Дітям була пропонована казка, події якої проектувалися на повсякденне життя. Завдяки цьому ситуація здавалася схожою і впізнаваною,  нагадувала про важливі соціальні та моральні норми життя у відносинах між людьми. Учні отримали завдання намалювати ті моменти казки, які вони запам’ятали. Це дало можливість відреагувати значимі емоції для дітей.

 

Наприкінці заняття був проведений тренінг, під час якого кожен  учень порівнював себе з іншими однокласниками. Все це пройшло в теплій та дружній атмосфері та принесло  величезне задоволення.

Тиждень безпеки дорожнього руху

«Коли вирушаємо у путь - завжди обережним будь»

У Ларжанському НВК з 09.11. 15 по 13.11.15 року пройшов тиждень безпеки дорожнього руху «Коли вирушаємо у путь - завжди обережним будь», впродовж якого з метою підвищення поінформованості  учасників навчально-виховного процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму було проведено ряд заходів.

В шкільній бібліотеці була проведена демонстрація спеціальної літератури «Дай руку, вулице», яку провів учень 11 класу Кухарський Михайло. . Правила користування громадським транспортом. Світлофор – твій помічник» про правила руху пішоходів, попередження травматизму серед учнів та збереження їх здоров’я. Особливу увагу при вивченні правил дорожнього руху було приділено учням початкових класів. Для них було проведено урок-гру «Подорож до Країни Дорожніх Знаків», на якому учні закріпили свої знання з правил дорожнього руху та правил поведінки в громадському транспорті, було  продемонстровано мультфільм «Азбука дорожньої безпеки». Протягом Тижня були проведені години спілкування «Безпека руху – це життя», бесіди «Я – пішохід

 Сподіваємось, що завдяки таким заходам наші діти стануть зразковими учасниками дорожнього руху.

                                                                                                                                    

У Ларжанському НВК пройшов цикл осінніх свят.

В останній тиждень перед канікулами для учнів Ларжанського НВК пройшов цикл осінніх свят.

В затишній атмосфері пройшло свято «Осінній вернісаж» для учнів 1-4 класів. Діти підготували багато  пісень, розповідали вірші, танцювали та продемонстрували свої акторські здібності.

    Для учнів 5-7 класів була проведена конкурсно-розважальна програма «Міс Осінь 2015». Найчарівніші дівчата з кожного класу  змагалися за це звання. Це Зечу Валерія, Димитрієва Ксенія, Негруця Юлія, Вітенко Анастасія, Баранюк Анастасія. Оцінювалися  вміння презентувати себе, комунікативні та  артистичні здібності. В результаті звання «Міс Осінь 2015 » отримала учениця 6 класу Димитрієва Ксенія. Отримати свої звання дівчатам допомагали вболівальники, приймаючі участь у конкурсах та допомагаючи їм в підготовці до свята.

    Для учнів старших класів відбувся осінній бал. Вечір був проведений у вигляді конкурсної програми. Всі учасники відповідально поставились до домашнього завдання - створити кліп к відомим пісням про осінь. Самим яскравим був виступ учнів 11 класу з піснею «Там, где клён шумит».  Увиразнили вечір номер художньої самодіяльності учні 10 класу. Відбулися різноманітні конкурси для глядачів.

В дружній атмосфері пройшов цикл свят для всіх учнів. Свято Осені принесло багато  ігор, конкурсів, сміху та незабутніх вражень.

 

.

13 февраля в Ларжанском УВК организован вечер ученическим самоуправлением,  вечер ко Дню всех  влюблённых  «Амур» ,активное  участие принимали  ученики 8-11 классов.

В гостях у выпускников

 

          Работа с молодежью на пороге вступления в самостоятельную жизнь необходима и чрезвычайно важна. Выбор профессии очень часто определяет в дальнейшем весь жизненный путь человека. Такому выбору помогает подготовиться профессиональная ориентация.

                                   23 марта  в рамках профориентационной работы к выпускникам Ларжанского учебно-воспитательного комплекса приходили гости из Измаильского техникума механизации и электрификации сельского хозяйства. Преподаватели  и представители студенчества ознакомили учеников с перечнем специальностей,  по которым ведется обучение,  о специфике обучения в учебном заведении, материально-технической базе. Учащиеся с интересом слушали и задавали много вопросов.

Димитриева И.А.

Новорічне свято

З 24 по 29 грудня 2014 р. в Ларжанському НВК проходили заходи присвячені Новому року. Учні всіх класів активно приймали участь у заходах.

День Святого Миколая 

Подарунки Святого Миколи – на службі учасників навчально-виховного  процесу.

Мабуть, зима для дітлахів – найбажаніша пора. Адже стільки «солодких» свят тільки взимку!

День Святого Миколи Чудотворця чи не найперше. Саме в цей день, тільки прокинувшись, кожен малюк перевіряє свою слухняність, просуваючи рученята під подушку, в чобіток – і радощів нема меж, коли там щось є. Здивовані оченята, усміхнені уста, зачаровані обличчя.. Такими були учні молодших класів Ларжанського навчально-виховного комплексу, коли несподівано серед уроку 19 грудня до них завітав Святий Микола з добрими янголами. Школяри з великою повагою слідкували за сценічною грою дійових осіб, дізналися багато нового про історію свята.

А скільки радості було, коли кожен отримав солодкий подарунок!

Особливо урожайним на подарунки виявився цей день для учнів 3-Б класу. Здавалось, казка є не тільки в житті малюків, а і дорослих. А дива крокують поруч завжди, коли намагаєшся щось змінити заради кращого. Саме такі почуття охопили в один момент і вчителів і учнів, коли уже відома просвітницька організація «Cultur Contact» з далекої Австрії запросила класного керівника Кіліян Т.І. одержати подарунок для класу.

На імя вчительки були адресовані ноутбуки, ксерокс, ламінатор для роботи на уроках математики. Адже  Тетяна Іллівна з обміном досвіду побувала в Австрії, зустріла австрійських гостей на ларжанській землі, своїми уроками пропагувала українську систему навчання, разом з Гудрун Паїнсі і Йохансом брала участь у тренінговій роботі при Одеському інституті удосконалення вчителів.

Робота вчительки і учнів в рамках міжнародного австро-українського освітянського проекту достойно оцінена щедрими подарунками, які дають можливість вчительці значно удосконалити методику викладання, а учням-одержати міцні знання. Словом, йти в ногу с часом.

 Педагог-організатор Андрєшкова Н.С.

У Ларжанському НВК пройшла мистецька акція                 «Створи Голуба миру»

Мир на землі - це найважливіше, що слід берегти і захищати. Адже коли в країні панує мир і злагода, країна стає сильнішою. З нагоди Дня гідності та свободи у Ларжанському НВК пройшла мистецька акція «Створи Голуба миру». Беручи участь у акції, учні вирізали з паперу голуба і писали найзаповітніше бажання про мир і добро: «Ми не хочемо війни, і будемо намагатися жити в дружбі, злагоді і взаєморозумінні один з одним, будемо берегти мир заради майбутніх поколінь! Нам потрібен мир тобі і мені, і всім на світі дітям!»


Природоохоронна акція "Ялинка"

4 грудня в Ларжанському НВК проведено шкільний етап природоохоронної очно-заочної акції «Ялинка» з метою активізації природоохоронної  роботи, екологічного виховання і залучення учнівської молоді до роботи по збереженню хвойних насаджень.

Найактивнішими класами були 3 А(керівник Н. Г. Лапшина) і 3 Б    (керівник Т. І. Кіліян). 

Журі визнало найкращими роботами:

Альберта М. (4 кл.) «Красуня ялинка», Гончарової Д. (3А)                    «Сніговик», Фурдуй А. «Зимова гарнюня», Герги Д. (3Б) «Ялинуля-        красотуля», Тірон А. (3Б) «Найкраща ялинка», Брагару А. (2 кл.)                 «Ялиночка-красунечка», Гончарової Д. (3А) «Ялинкова прикраса»,            Баранова І. (2кл.) «Пухнаста ялинка», Голофєєвої К. (3Б кл.) «Зіркова       ялинка», Димитрієва А.  (3Б кл.) «Ялинка – радості даринка», учнів 11      класу «Ялинка-блищинка».

Декада воєнно-патріотичного виховання

В Ларжанському НВК проводилась декада воєнно-патріотичного виховання.

В декаду входили:

- вахта біля прапора (10-11 кл)

- змагання "Сильніший, спритніший" (5-9 кл)

- похід в шкільну бібліотеку (1-11 кл)

Шляхами афганської слави

Тиждень знань безпеки життєдіяльності. 

У  Ларжанському навчально-виховному комплексі з 10.11 по 14.11 2014 року був проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності.

Відповідальним вчителем   за  проведення Тижня  безпеки життєдіяльності Денисовою Н.В. був розроблений  і представлений   на затвердження  план проведення тижня. Всі заходи були проведені згідно плану :

  1. Відкриття тижня. Презентація тижня «Тиждень знань з БЖ – шлях до безпечного дитинства» (1-11кл.) - 10.11.14
  2. «Модель поведінки в екстремальних ситуаціях» (5 кл.)- 11.11.14
  3. Дидактична гра « З електрикою дружи, але себе бережи!»(2-4 кл.)      
  4. «Крок у безодню»(перегляд фільму про шкоду паління) (9-11кл.) - 11.11.14
  5. Круглий стіл. «Твоє життя - у твоїх руках» (6, 7 кл.) -12.11.14
  6. Бесіда-діалог   «Ситуація ризику  серед підлітків » (8-11 кл.) 12.11.14
  7. Пізнавальна гра з використанням відео презентацій  «Шлях до здоров'я» (10 кл.) - 13.11.14        
  8. Вікторина « Безпека у побуті» (8 кл.)-14.11.14
  9. Підведення підсумків. Лінійка-закриття. 14.11.14

Під час підготовки до "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" проведено ряд заходів:

перевірено наявність журналів проведення інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

перевірено наявність стендів, пам’яток з ЦЗ та безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;

підготовлено і оформлено виставки дитячих малюнків на тему «Вчимося берегти своє життя»; виготовлено ватно-марлеві пов’язки як засіб індивідуального захисту.

Протягом Тижня класні керівники провели заліки з усіх видів бесід правил  безпеки життєдіяльності. Певну допомогу у підготовці заходів до "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" надала виставка методичної літератури, яка була організована під керівництвом завідуючої бібліотекою Краснобаєвої Ж.С..

Активну участь в заходах "Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності" взяли учні 7,8, 9, 10 класів.  Разом з тим виявилася низка недоліків. Мало використовувалася наочна агітація, навчальна література. Недостатньо проводилися практичні заняття з правил користування індивідуальними засобами захисту. 

9 листопада – День української мови та писемності

Тиждень правових знань

        У Ларжанському навчально-виховному комплексу, з метою подальшої активізації профілактичної роботи з учнівської молоддю, попередження правопорушень, превентивного виховання серед учнів школи з 6 по 10 жовтня 2014 року в НВК пройшов тиждень правових знань.      

Між учнями 9-10 класів був проведений правовий брейн-ринг «Конституційні основи держави ». З кожного класу приймала команда із 8 учнів. Учні показали свої знання з прав та обовязків людини та дитини. Обидва класи виявили активність та обізнаність, проте перемогла команда 9 класу. Самими активними були учні Черой Ю., Скіцан М.(9 кл.), Макаров П., Кілімиченко І.(10 кл.)

Для всіх учнів НВК була підготовлена тематична виставка книг у бібліотеці «Подорож країною Закону»

Я вижу славу казаков

Патриотическое воспитание подрастающего поколения всегда являлось  одной из важнейших задач современной школы, ведь детство и юность —  самая благодатная пора для привития священного чувства любви к Родине.

Четырнадцатого октября Украина отмечала День Украинского казачества. Твёрдость в православной вере, горячий патриотизм и безграничная храбрость всегда были и остаются отличительными чертами украинских казаков. С целью изучения историко-культурных традиций своего народа, его героического прошлого, воспитания патриотизма 18 октября в Ларжанском учебно-воспитательном комплексе прошла встреча с представителями Измаильского штаба казачьего округа. Гостями школы были заместитель атамана Бессарабского полка подполковник В.Г. Орленко, подполковник         О.Г. Орленко, главный казначей Бессарабского казачьего полка, атаман Украинского реестрового казачества села Новая Некрасовка  И. Н. Мишулин и представитель общественной организации «Успіх. Розвиток. Заможність. Процвітання» И. Татаринов.Казаки пришли на встречу со школьниками в красивой парадной форме с ее непременным атрибутом – казачьей саблей. 

           В актовом зале собрались учащиеся 5-11 классов. Затаив дыхание, слушали они увлекательный рассказ Ивана Татаринова об украинских казаках.  В воображении ребят вспыхнул образ сильных, мужественных и преданных родной земле людей. Через века дошёл шелест казацких знамён, стон украинской земли от копыт ордынцев, бой, как молния, как черта между прошлым и будущим нашего народа. Продолжила рассказ молодого историка подполковник О. Орленко, которая ознакомила с  деятельностью Измаильского штаба казачьего округа. Измаильские казаки проводят в школах казачьи игры, помогают в написании докладов и рефератов о казачестве. В полный восторг пришли ребята, когда атаман Украинского реестрового казачества И.Н. Мишулин достал из ножен саблю. Желающих дотронуться до боевого оружия казаков было много. Ребята  долго не отпускали гостей. Вопросы сыпались один за другим, а казаки едва успевали на них отвечать.

В память о встрече гости вручили грамоту и памятные подарки от командующего Бессарабским Казацким полком УРК, атамана города Измаил подполковника Д.С. Шевченко. А в заключение встречи желающие  смогли  сфотографироваться с гостями на память.

Мероприятие было очень поучительным для учащихся, так как  ещё раз они соприкоснулись с прошлым настоящих хозяев украинской земли, мужественных воинов, горячих патриотов.  Думаю, что это будет не последняя встреча, ведь мы имеем общее желание создать новое, счастливое будущее наших детей.

 

Заместитель директора

по учебно-воспитательной работе Димитриева И.А.

Семинар биологов и географов

       9 октября на базе Ларжанского учебно-воспитательного комплекса прошёл областной научно-практичный семинар методистов районных и городских кабинетов  природоведческих дисциплин  «Роль внеклассной работы в формировании практических научно-исследовательских  компетенций учащихся», организованный Одесским областным институтом усовершенствования учителей.

       Начальник отдела образования Измаильского района Якименко Т.Г. ознакомила участников семинара с основными тенденциями и перспективами развития системы образования Измаильского района.Презентацию Ларжанского учебно-воспитательного комплекса провел директор Арешкин Александр Сергеевич.

      Методист Измаильского районного методического кабинета Николаица А.Д. рассказала о направлениях деятельности РМО учителей природоведческого цикла Измаильского района.

      Тертичная Л.П., заведующая научно-методической лаборатории географии и экономических знаний Одесского областного института усовершенствовании, уделила внимание в своем выступлении государственным стандартам базового и полного среднего образования. А Холостенко  Л.В., методист научно-методической лаборатории Одесского областного института усовершенствования учителей, в своем выступлении   рассказала, какую роль играет культурносоставляющая краеведческого обучения на развитие компетенций учащихся.

     Приглашенные на семинар учителя биологии, природоведения, географии обменялись опытом работы в этом направлении. Так, учитель биологии Ларжанского УВК Макарова О.А. ознакомила с методическими аспектами  внедрения  эколого-краеведческой работы в учебно-воспитательный процесс.

     Мустипан Н.Д., учитель географии Першотравневской  общеобразовательной школы  І-ІІІ ступеней, поделилась опытом и рассказала какую роль играет краеведческий кружок в мотивации  формирования деятельностной  и научно-исследовательской компетенций учащихся.

     О реализации экологической составной школьных курсов географии и биологии способами внеклассной работы и работы экологического лагеря рассказала учитель Суворовской ОШ І-ІІІ ступеней. Ученик этой же школы поделился своими впечатлениями о своем пребывании в экологическом лагере на острове Татару.

     Учитель географии  Ларжанского УВК Арешкин А.С. поделился опытом работы по формированию природных компетенций учащихся путем внеклассной работы в условиях сельской школы. Затем учащиеся под руководством учителя биологии   Макаровой О.А. провели экскурсию по дендрологическому парку учебного заведения, а ученица 11 класса Архипова Валерия  на школьную метеорологическую станцию. Экскурсию сопровождали  литературные герои .   

     Итоги семинара подвела заведующая научно-методической лаборатории географии и экологических знаний Одесского областного института усовершенствовании Тертичная Ирина Павловна, которая сказала о той огромной роли, которую играют проведение подобных семинаров, где участники знакомятся  с опытом и достижениями своих коллег.

 

 

Заместитель директора

           по учебно-воспитательной работе                                         Димитриева И.А.